Czy kanał Polsat News jest dostępny online?

Przez pewien czas możliwość oglądania Polsatu News miały tylko te osoby, które podpisały stosowną umowę abonencką z Cyfrowym Polsatem lub inną platformą dostarczającą sygnał telewizji. Od 2019 roku Polsat News jest dostępny bezpłatnie i można go oglądać także online.

Formuła stacji

Sam kanał powstał w 2008 roku. Studio i stację nadawczą wybudowano kosztem 6 milionów euro. Stacja miała stanowić konkurencje dla TVP Infor oraz TVN 24. Po kilkunastu latach funkcjonowania te warunki zostały spełnione. Polsat ma 2% udziałów w rynku medialnym i plasuje się w ścisłej czołówce stacji informacyjnych.

Po podjęciu współpracy z CNN, struktura stacji uległa radykalnej zmianie. Program podzielono na pasma – poranne, popołudniowe czy wieczorne, a ramówka rozpoczynała się od godziny 5.59 i trwa do 23.59. W stacji zostali zatrudnieni dziennikarze z uznanymi nazwiskami i doświadczeniem. Wspomaga ich ponad 400 pracowników. Zadbano też o szeroki krąg współpracowników. Otwarto ośrodki w Rzymie, Waszyngtonie, Berlinie czy Brukseli. Stacja ma też ośrodki we wszystkich większych ośrodkach miejskich.

Odbiór Polsat News online

Kanał Polsat News można odbierać za pośrednictwem telewizji naziemnej korzystając z nadajników MUX 4. Tym samym możliwe jest też odtwarzanie sygnału za pośrednictwem Internetu korzystając z tak zwanej telewizji internetowej.

Odbiór telewizji przez Internet jest technicznie bardzo łatwy. Można zaoszczędzić sobie połączenia kablowego i anteny satelitarnej. IPTV można uzyskać stosunkowo tanio, nawet z niezbędną technologią odbioru. Odbieranie telewizji w ten sposób przez Internet pozwala nawet na nagrywanie niektórych programów Polsatu News. Co więcej, otrzymujesz wysokiej jakości treści bez ciągłych przerw na reklamy w bardzo wysokiej jakości technicznej.

Gdzie oglądać Polsat News?

Oglądanie telewizji w Internecie za pomocą komputera PC, notebooka lub innego urządzenia z dostępem do Internetu należy odróżnić od pakietów IPTV oferowanych przez dostawców DSL. Wielu nadawców przesyła swój program bezpośrednio do Internetu, gdzie można go oglądać na stronie internetowej nadawcy lub na specjalnych platformach telewizji internetowej. Czasami potrzebujesz do tego specjalnego oprogramowania. W przypadku PolsatNews nie musisz korzystać z usług pośredników. Wystarczy, że masz odpowiednie podłączenie z Internetem i aplikacje Polsatu.

Z kolei do odbioru satelitarnej telewizji cyfrowej potrzebna jest odpowiednio zainstalowana antena (której średnica zależy od położenia geograficznego abonenta i wybranego satelity), telewizor lub odbiornik ze wbudowanym dekoderem obsługującym tryb cyfrowy.

Leave a Reply