Czyściec – prawdziwa historia wiary

Do tej pory powstało stosunkowo mało filmów polskiej produkcji o tematyce religijnej. Oczywiście istnieje kilka produkcji, które można zaliczyć wręcz do klasyki, ale premiery tego typu obrazów zdarzają się dość rzadko. Dlatego wielu widzów z radością oczekiwało na premierę filmu „Czyściec”, która miała miejsce w 2020 roku. Osoby, którym nie udało się obejrzeć go w kinie obecnie mogą nadrobić zaległości dzięki telewizji internetowej. Film jest dostępny na tej platformie całkowicie legalnie.

tablet photo

Fulla Horak – niezwykłe objawienia

„Czyściec” to opowieść koncentrująca się na postaci Fulli Horak oraz wyjątkowych wydarzeń z jej życia. Naszą bohaterkę poznajemy w momencie, gdy podczas jednego ze spotkań towarzyskich poznaje dość wyjątkową kobietę. Wyróżnia ją przede wszystkim niezachwiana wiara oraz głębokie przeświadczenie, iż uzyskała ona pomoc za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej. Fulla choć z pozoru sceptycznie nastawiona do kwestii wiary i religii, w rzeczywistości pragnie odnaleźć swoją duchową drogę, dlatego żarliwie zaczyna się modlić i prosić o znak. W efekcie którejś nocy dostępuje objawienia w postaci Magdaleny Zofii Barat, która stworzyła zgromadzenie Najświętszego Serca.

To niezwykłe spotkanie było jednak dopiero początkiem. Fulla Horak miała bowiem w niedalekiej przyszłości doświadczyć kolejnych objawień w osobach takich postaci jak Joanna d’Arc oraz Jan Bosko. Między innymi ci Święci Opiekunowie opowiedzieli mistyczce o tym, co dokładnie czeka nas po śmierci. Szczegółowe wizje piekła, nieba i czyśćca zostały następnie przekazane światu w książce napisanej przez Fulle Horak pod tytułem „Piękna Pani”, na podstawie której powstał właśnie „Czyściec”.

Obejrzyj film „Czyściec” w telewizji internetowej

Za scenariusz i reżyserię obrazu „Czyściec” odpowiada Michał Kondrat, który w swojej karierze nakręcił już dwa inne filmy o podobnej tematyce. „Miłość i Miłosierdzie” oraz „Dwie Korony” również skupiały się na ważnych dla katolików postaciach. Tym razem film Kondrata powiada nam o mistyczce Fulli Horak oraz o przekazywanych nam przez nią wizjach naszego życia po śmierci. W główną rolę w filmie „Czyściec” wcieliła się Małgorzata Kożuchowska, a pozostałe role zagrali między innymi Philippe Tłokiński, Olga Bończyk, Kamila Kamińska, Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Henryk Gołębiewski oraz Maria Niklińska.

Widzowie, którzy przegapili kinową premierę filmu mogą obecnie legalnie obejrzeć go w zaciszu domowy. Produkcja jest bowiem dostępna w sieci dzięki telewizji internetowej. Każdy może więc bez problemu zapoznać się z tym szczególnym obrazem.