Jak podłączyć telewizor do Internetu?

Jeśli niedawno kupiłeś nowy telewizor od dużej marki, takiej jak LG, Panasonic, Samsung, TCL, Hisense lub Sony w ostatnim roku i chcesz oglądać telewizję internetową oraz filmy online, gdzie chcesz, to prawdopodobnie będziesz musiał podłączyć go do Internetu.

pilot tv photo

Jak podłączyć TV bez kabla?

Jeśli twój telewizor nie ma kabla Ethernet, to możesz także podłączyć telewizor do Internetu za pomocą bezprzewodowego połączenia sieciowego, które jest wbudowaną funkcją wielu nowoczesnych modeli telewizorów. Jeśli nowy telewizor nie ma połączenia przewodowego ani bezprzewodowego, istnieje jeszcze jedna opcja. Wiele telewizorów może również korzystać z sieci bezprzewodowej za pośrednictwem opcjonalnego bezprzewodowego adaptera USB. Podłączanie telewizora do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej może być nieco bardziej skomplikowane, ale powinieneś dać sobie z tym radę.

Na początek router w domu będzie musiał zostać skonfigurowany. Jeśli masz już skonfigurowaną sieć bezprzewodową w domu i potwierdziłeś, że telewizor obsługuje sieć bezprzewodową, następnym krokiem jest wejście do menu ustawień telewizora i znalezienie opcji konfiguracji sieci bezprzewodowej. Po znalezieniu sieci na liście dostępnych punktów dostępu musisz wprowadzić hasło sieciowe. Jeśli jeszcze go nie masz, poproś osobę, która skonfigurowała sieć bezprzewodową. Niektóre nowsze routery i telewizory obsługują także WPS (Wireless Protected Setup) – więc, zamiast wpisywać hasło, wystarczy nacisnąć przycisk na routerze, gdy zostanie wyświetlony monit telewizora. Po wprowadzeniu hasła lub naciśnięciu przycisku WPS powinien zostać wyświetlony monit o zakończenie konfiguracji sieci bezprzewodowej.

Po skonfigurowaniu dostępu do Internetu w telewizorze powinieneś mieć możliwość bezpośredniego dostępu do usług internetowych – w większości telewizorów jest menu, które pozwala wybierać i konfigurować usługi według własnego uznania. Podłączenie telewizora do routera i Internetu zapewni również dostęp do komputera, umożliwiając udostępnianie plików multimedialnych za pośrednictwem DLNA i podobnych aplikacji. W zależności od systemu operacyjnego zasilającego telewizor może pojawić się monit o pobranie aktualizacji oprogramowania.

Większe możliwości telewizorów

Większość nowych telewizorów polega obecnie na Internecie i korzysta z niego w celu uzyskania dostępu do usług online, takich jak IPTV, filmów na żądanie, serwisów streamingowych takich jak Netflix, informacji o pogodzie, aktualizacji wiadomości i innych. Niektóre telewizory mają nawet dostęp do serwisów społecznościowych, takich jak Twitter i Facebook. Wynika to z faktu, że producenci telewizorów doskonale zdają sobie sprawę, że coraz więcej użytkowników, zamiast wybierać kablową TV, woli jej internetową wersję, gdzie może oglądać swobodnie programy i filmy online.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której kupiłeś jeden z tych telewizorów i nie wiesz, jak podłączyć go do Internetu, nie bój się, oto krótki przewodnik, jak to zrobić. Zanim zaczniesz używać kabli, najpierw upewnij się, że masz zarówno aktywne szerokopasmowe połączenie internetowe w domu, jak i router przewodowy lub bezprzewodowy skonfigurowany do dystrybucji tego połączenia internetowego. Liczy się także siatkowa sieć Wi-Fi. Na początek musisz sprawdzić, czy telewizor ma z tyłu przewodowy port Ethernet – wygląda jak duże gniazdo telefoniczne. Jeśli tak, musisz podłączyć telewizor do routera za pomocą kabla Ethernet (nie kabla telefonicznego!), Podłączając jeden koniec do wolnego portu LAN routera, a drugi koniec do telewizora. Następnie wejdź do menu ustawień telewizora i znajdź opcje sieciowe. Jeśli masz standardową konfigurację sieci, powinno to być tak proste, jak wybranie ustawienia włączenia sieci przewodowej – wszystko automatycznie się uporządkuje przez router.

Leave a Reply