Jak podłączyć TV?

Darmowe filmy online są dziś powszechnie dostępnie. Telewizja internetowa poczyniła olbrzymi postęp i jest dziś dostępna dosłownie wszędzie. Najwygodniej jest ją jednak oglądać na ekranie telewizora, a nie laptopie. Wystarczy go tylko połączyć.  

WIFI – bezprzewodowe połączenie telewizyjne

Dla większości osób jest to preferowana metoda podłączenia telewizora do Internetu, ponieważ jest to zdecydowanie najłatwiejsza metoda. Jeśli twój telewizor znajduje się w zasięgu sieci WIFI, możesz po prostu podłączyć telewizor do źródła zasilania i od razu uzyskujesz dostęp do telewizji internetowej, gdzie darmowe filmy online możesz oglądać o każdej porze.

Przejdź do ustawień i zaloguj się do WIFI. Nie ma tu potrzeby instalowania dodatkowego okablowania lub gdy telewizor jest na ścianie, nie trzeba wycinać żadnych otworów w ścianach. Może się okazać, że nie można nawet podłączyć telewizora do sieci bezprzewodowej przy bieżącej konfiguracji. Niektóre z wcześniejszych telewizorów w ogóle nie obsługują łączności bezprzewodowej, co oznacza, że musisz podłączyć telewizor za pomocą kabla Ethernet. Inne wymagają adaptera USB, aby móc uzyskać łączność z WIFI, ponieważ telewizor nie ma wbudowanego połączenia bezprzewodowego i może się okazać, że istniejące połączenie WIFI po prostu nie dociera do miejsca, w którym zainstalowano nowy Smart TV. Zwykle dzieje się tak tylko w przypadku budynku o grubych ścianach lub tam, gdzie zastosowano podszewkę foliową, która odbija sygnał bezprzewodowy. W takim przypadku może być konieczne zakupienie bezprzewodowego adaptera USB. Jeśli twoja sieć WIFI jest słaba, możesz to rozwiązać za pomocą adaptera WIFI Powerline lub instalacji Access Point, ta ostatnia zazwyczaj wymaga zainstalowania kabla Ethernet. Alternatywnie, jeśli telewizor nie jest zgodny z siecią bezprzewodową, możesz po prostu kupić pamięć Smart TV i podłączyć ją do Internetu.

Aby podłączyć Smart TV przez WIFI

Zwykle można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze, jeśli telewizor nie jest zgodny z WIFI, w razie potrzeby podłącz adapter bezprzewodowy USB. Po nawiązaniu połączenia przejdź do ustawień WIFI i znajdź sieć WIFI, wprowadź hasło, i telewizor powinienen być gotowy do pracy. Jeśli twój telewizor obsługuje funkcję WPS – użyj go. Zamiast wpisywać zwykle skomplikowane hasło, możesz po prostu wybrać „WPS” na telewizorze, a następnie w ciągu minuty nacisnąć przycisk WPS na routerze szerokopasmowym. Należy pamiętać, że zarówno telewizor, jak i modem / hub internetowy muszą być kompatybilne z WPS. Jeśli konfigurujesz telewizor po raz pierwszy, zwykle zaczyna się to od konfiguracji Internetu, co czyni ten proces jeszcze łatwiejszym.

Połączenia Powerline – przewodowe / bezprzewodowe – godna uwagi alternatywa

To podłączenie telewizora do adapterów Powerline. Działają poprzez wysyłanie danych internetowych wokół istniejącego okablowania elektrycznego. Jeden instaluje się w pobliżu routera i jest podłączony kablem Ethernet, a drugi znajduje się w pobliżu telewizora. W zależności od modelu możesz zainstalować drugi kabel Ethernet, aby połączyć się z telewizorem Powerline i Internetem, możesz podłączyć sieć bezprzewodową do linii zasilania, pod warunkiem, że jest to model zgodny z siecią WIFI.